Moderní kongresové prostory Ústavu molekulární genetiky Akademie věd České republiky určitě přispěly ke zdárnému, šťavnatému průběhu všech částí letošní vrcholné obalové akce PackSummit 2017: konference, obalového galavečera i semináře. V podvečer 5. října 2017 účastníky odpolední obalové konference tematicky laděné do balení nápojů a kapalin doplnili účastníci soutěže OBAL ROKU a jejich klienti a hosté.

  ZLATÁ CENA PŘEDSEDKYNĚ POROTY

Výsadou předsedkyně odborné poroty, letos poprvé Jany Žižkové, je, z nominovaných exponátů vybrat „best-of-the-best“. Paní předsedkyně pro letošní rok určila:

  DIGI – 3D tray, Continental Automotive Czech Republic. Ocenění předal Antonín Steinbauer, prezident Syby.

Konstrukce a testování obalů pomocí technologie 3D tisku. Vývoj všech typů trayů (thermoforming, vakuové tvarování, vstřikování) usnadňuje 3D technologie přímo v kanceláři obalových specialistů. 3D výtisk plně nahrazuje zkušební formu a lůžko. Tříměsíční vývoj je zkrácen na necelý 1 měsíc. Po zadání potřebných dat je lůžko dostupné v řádu několika hodin!

Výhody: okamžitá reakce na změny v designu dílu, uložení dílu, procesní změny ve výrobě a na lince.

Pro tvorbu modelů se využívá biopolymer PLA - je získáván z obnovitelných zdrojů (kukuřice) a smrštění materiálu je technicky zanedbatelné

Výroba probíhá na nejlepší dostupné technologii (BAT), na tiskárnách DeeGreen a DeeRed, vyráběné českou společností Y soft.

Na projektu se podíleli: Aleš Jakubec, Ondřej Kliment, Renáta Rieger, Ilona Kotyková, Lenka Malínská.