Společnost Milacron Holdings Corp. (NYSE: MCRN) patří mezi přední technologické firmy působící v oblasti výroby plastů, v loňském roce byl jeden z jejich závodů otevřen i v ČR. V současnosti společnost presentovala nové progresivní řešení v podobě plastovky (průhledná „plechovka“ z plastu).

Velkou výhodou pro spotřebitele je nejenom ergonomický tvar, nízká hmotnost a pohodlné balení, ale i nová vizuální dimense, která mu umožňuje prohlédnout si obsah. Klear Can je navíc i dobře recyklovatelný obal.

Plastovka jako alternativa ke konzervě

Tvoří ideální alternativu k zastaralým konzervárenským plechovkám na ovoce, zeleninu, polévky, masa a další výrobky. Dá se konstatovat, že Klear Can je skutečně transformační inovací v téměř 200-leté historii konzervace potravin. Milacron zároveň i potvrdil prodej prvního výrobního systému Milacron Klear Can. Obal obsahuje 98% PP a je vhodný i pro ohřev v mikrovlnných troubách.

Milacron má výrobu i v ČR

Za zmínku stojí i nový závod v Poličce, i když má trochu jiný výrobní program (vyrábí široké řady systémů na vyfukování plastů značky Uniloy). Nová továrna s rozlohou přes 11 000 čtverečních metrů plánuje rozšíření výroby o dalších 4 000 metrů čtverečních. V provozu dnes pracuje více než 90 zkušených a kvalifikovaných pracovníků. Od otevření závodu se jejich počet zvýšil na dvojnásobek.

V dalším závodě v Šašovicích se v současnosti provoz rozšiřuje o novou výrobní halu.