OBAL ROKU - jediná soutěž na českém a slovenském trhu, ve které nejlepší obal vybírá odborná porota. Výstava všech finalistů soutěže v prostorách Mezinárodního centra pro současné umění MeetFactory ve dnech 21. a 22. 6. 2016.

 

Finalisté OBAL ROKU 2016 kategorie POP&POS DISPLEJESPRINT SYSTÉM: 4-policový automatický stojan

Přihlašovatel: Sprint Trading, s.r.o.

Automatický stojan je patentově chráněn, patent č. 0030738730002. Technologické řešení umožňuje velkou variabilitu (design, nosnost, rozměry), na míru potřebám klienta. Sekundová instalace na prodejní ploše, kterou hravě zvládne jeden člověk, úspora času. Minimální skladovací rozměry šetří logistické náklady. Při menších výrobních nákladech se distribuuje v praktickém a reprezentativním obalu – kufru.

Použití: nejen jako prodejní stojan na prodejní ploše ale také na výstavách, showroomech apod., kdy je právě obal (kufr) vhodným transportním, reprezentativním i praktickým obalem.

Materiál: 5VVL EB natíraná, bílá 5 VVL EB digitální tisk, hnědá 5VVL EB + kašírování GD2 210 g/m2 ofsetový tisk.

 

OMEGA PHARMA Prodejní stojan Lactacyd

Přihlašovatel: TOP TISK obaly s.r.o.

Zadání pro konstrukci tohoto prodejního stojanu obsahovalo požadavek na efektní vzhled, maximální funkčnost při zachování příznivé ceny. Tyto požadavky byly splněny použitím vhodné pevné lepenky Top White 350 g/m2 a funkční, nápadité a jednoduché konstrukce.

 

Degustační stolek Olmín

Přihlašovatel: THIMM Packaging

Pro ochutnávky a promoční akce nového sýra Olmín byl vyvinut degustační stolek z vlnité lepenky, který přesně koresponduje s charakteristickým tvarem primárního obalu sýra. Pro lepší odolnost byl pultík vyroben ze speciální, vodou nepropustné vlnité lepenky. Stabilitu stolku zajišťují plastové spojky. Vnitřní konstrukce je z vlnité lepenky. Výhodou stolku je i jeho snadné skládání a nízká hmotnost. Stolek je dodáván na plocho v přebalu z vlnité lepenky s jasným návodem na složení.

 

Rondel

Přihlašovatel: Smurfit Kappa Czech s.r.o.


Rotující display Rondel je s ohledem na poměrně velký průměr točny – 2 metry vyroben jako stavebnice z 5VL BC vlny. Talíř točny tvoří 4 půlkruhové segmenty se zámky, jejichž slepením se dosáhne požadovaného kruhového tvaru. Tuhost talíře je posílena konstrukcí pláště mezikružními segmenty a žebry. Do fixačních otvorů talíře je možné ukotvit nástavbu 60 cm vysokou a tím zvětšit prezentační prostor. Rastrová konstrukce pláště dovoluje umístění desek s informacemi, reklamou, logy.

Rondel vykoná 1 otáčku za minutu, napájení elektropohonu 12 V, pohonná jednotka dodána firmou Žáček. Pro kryt jednotky pohonu byla zvolena 2VL. Konstrukce: Václav Babel.

Rondel umožňuje prezentaci zboží, průměr je 200 cm, výška 160 cm, přičemž průměr nástavby je 66 cm.

 

Promoční obal SHOWBOX 2.0

Přihlašovatel: STI Česko s.r.o.

Ať už jde o boty, hračky, knihy obal SHOWBOX vytvořený pro společnost PAPACKS lze použít pro libovolné výrobky napříč mnoha segmenty. Výstupky na horní straně umožní bezpečné stohování, takže obaly mohou sloužit zároveň jako promoční systém na POS. Stejným způsobem mohou krabičky použít také zákazníci, kteří si v nich koupili výrobky. Ponechají si je a doma z nich vytvoří

vlastní kus nábytku. Okénko a dodatečné osvětlení obal promění v malou výkladní skříň, která se díky použití loga stává nápaditým marketingovým nástrojem. Obal je šetrný k životnímu prostředí, na výrobu byl použit recyklovaný materiál jako karton a nasávaná kartonáž.


Slavnostní předávání ocenění proběhne 3. listopadu 2016. Ceremoniál se uskuteční během Obalového kongresu Syba organizovaného souběžně s největší středoevropskou logistickou konferencí SpeedChain.