CROWN Food Europe (část Crown Holdings, Inc.) začala vyrábět nový typ kovového obalů, které jsou určeny především pro suché potraviny. Nový obal se vyznačuje nejenom excelentními bariérovými vlastnostmi, které poskytují produktu vysokou ochranu, ale i nízkou hmotností. Nový typ výroby je zatím realizován ve výrobním závodě ve Velké Británii.

Současný Peelfit™ je v současnosti vyráběn ve tvaru kruhového průřezu plechovky o průměru 99mm. Plechovka je plně potiskovatelná. Při výrobě obalu je využívána revoluční technologie přímého tepelného svařování (Direct Heat Sealing Technology - DHS)

Enviromentální ve všech ohledech

Tím, že není potřeba dvojitý ocelový kroužek, který je typický pro řadu spojovacích aplikací, nový obal je až o 16% lehčí než stávající podobné typy. Metoda DHS redukuje i spotřebu energie při výrobě, a to až o 32%.

Pro designéry nabízí velké možnosti

Nové plechovky jsou k dispozici v různých výškách. Díky excelentní potiskovatelnosti lze při dekoraci využít řadu (nejenom) tiskových možností. Zajímavou možností je potisk speciálními lesklými či matovými laky, které umocňují dotykové vlastnosti materiálu. V případě luxusnějších obalů lze dosáhnout úspěchu pomocí holografických či metalických barev.

Více informací o Peelfit ™ a Peelfitplus ™ naleznete zde