Společnost Lecta patří k známým výrobcům materiálů. S jejich výrobky se lze setkat ve 130 zemí světa. Papíry jsou určeny jak pro konvenční, tak i digitální tisk. Široké portfolio zabírá oblast výroby etiket. Novinkou této firmy je nový metalizovaný papír Metalvac A HG vhodný především pro samolepící etikety.

Metalizace, ať již ve smyslu podkladového materiálu či třeba foliové ražby, je hojně využívána u produktů, které patří mezi luxusnější typy zboží. Často je využívána i v oblasti kosmetiky, kde nachází své uplatnění i nový typ materiálu od společnosti Lecta.

Nový materiál na nové lince

Nový materiál Metalvac A HG  je metalizovaným papírem a je vyráběn na nové natírací a lakovací  lince, která byla instalována v závodě v Leitzu v roce 2016.

Široký záběr použití

Metalvac A HG od společnosti Lecta je vhodný především na výrobu samolepících etiket. Lze ho potiskovat ofsetem, flexotiskem (solventní i UV barvy) či knihtiskem. Je možné hop dodávat v šíři až 2, 1 m. Materiál je 100% recyklovatelný. Papír je certifikován PEFCTM i FSC®. Vysoce lesklý metalizovaný papír s novým vylepšeným povrchem přináší díky svému vzhledu novou vizuální hodnotu samolepicích etiket určených především pro nápoje, kosmetiku či osobní hygienu.