Packaging Innovations konaných letos 1. – 2. 3. v Birminghamu se zúčastnila řada větších i menších firem, aby zde představily vlastní inovace a naopak se inspirovaly u konkurenčních subjektů. Letošní Packaging Innovations byly opravdu vydařené a bylo čím se inspirovat. Řadu inovativních obalů zde presentovala i společnost Spectra.

Spectra presentuje řadu prototypů v podobě designových konceptů na Packaging Innovations každoročně. Na tom letošním společnost představila hned 7 nových obalových prototypů, které lze použít v řadě spotřebitelských sektorů.

Děti mají rády obaly- hračky

Ergonomické, veselé a líbivé jsou obaly pro novou řadu dětské kosmetiky do vany (sprchový gel, pleťové mléko). V podobném stylu společnost vyvinula i obaly pro mléka na opalování. Obaly mají oblé tvary a na první pohled působí spíše jako hračky než obaly.

Strukturální inovace koresponduje i s barevností

V designu dětských obalů není zapomínáno ani na to, že děti upřednostňují jasné a veselé barvy. Špičkový design, harmonie barev a líbivá grafika si na pultech dětského zákazníka jistě najde.