S novým rokem řada výrobců materiálů rozšiřuje nabídku svého portfolia. Posun oproti minulým letům, kde primární roli hrála u nových materiálů cena, je v tom, že se nyní producenti zaměřují především na kvalitu. Kvalitní materiál společně s excelentním tiskem výrazně pomáhá vytvářet či udržovat důvěru v brand výrobce produktu. Kvalitní materiály umožňují i celkově lepší zpracovatelnost.

Za více než 100 let své existence patří společnost Neenah, Inc. mezi tradiční výrobce materiálu. Novinkou pro první čtvrtletí tohoto roku jsou lepenky conVerd® Zebra  a conVerd® Tuxedo v černém a bílém provedení. Obě lepenky s FSC® certifikátem se díky své plošné hmotnosti a tlouštce (4,7 a 6,0 mm) mohou stát alternativou pro plastové desky, a to především v POP/POS produkci. Vysoce odolné lepenky s hladkým povrchem jsou dobře potiskovatelné ofsetem, sítotiskem i dalšími technikami.

Hedvábný povrch i ve vyšší plošné hmotnosti

Nabídku rozšiřuje i společnost Zanders. Portfolio lepenek Zanpack nově obsahuje jedno nebo oboustranně natírané lepenky Zanpack silk (mS 450g/m2) či s dvojitým oboustranným nátěrem Zanpack silk2 (mS 490g/m2 - 550 g/m2). Oba typy lepenek jsou díky své kvalitě vhodné především k výrobě skládaček v kosmetickém sortimentu.

Kvalita a lesk požadována výrobci etiket

Feldmuehle Uetersen GmbH rovněž nezahálela a výsledkem je nový materiál EmbaSet. Bílý a vysoce lesklý povrch papíru zajišťuje vynikající výsledky potisku a je vhodný pro všechny typy standardních etiket, které se uplatňují především u nevratných obalů v potravinářském a spotřebitelském průmyslu. EmbaSet je standardně nabízen o plošné hmotnosti 80 a 90 g / m² a je vhodný pro ofset, flexotisk i rotační hlubotisk.