Gigant Mondi Group má výrobní závody i obchodní zastoupení prakticky po celém světě. Jedním z nich je i turecké Mondi Kalenobel. Výzvou a zároveň i „pionýrským“ produktem v daném segmentu pro tuto firmu bylo vytvoření kornoutu na zmrzlinu s průhledovým okénkem na produkt, tedy na oplatkový kornout.

Mondi bylo osloveno ke spolupráci na vývoji nového obalu výrobcem sladkých oplatkových kornoutů rodinnou firmou Oexmann GmbH & Co. KG. Tuto výzvu přijali jako jediní, protože vývoj nového obalu byl poměrně náročnou záležitostí, kde bylo nutné se seznámit s řadou specifik balení zmrzliny. Vývojáři s Mondi spolupracovali s firmou Oexmann a vyvinuli a patentovali kuželový sleeve v podobě kornoutu, který dovoluje milovníkům zmrzliny vidět sladkou dobrotu uvnitř obalu ještě před její konzumací. První komerční produkty se objevily v regálech již v letošním létě.

Biodegra okénko v kornoutu

Na přání Oexmann je okénko vyrobeno z biodegradabilního plastu. Rozměrově má výšku 2,3 ​​cm a šířku 1,8 cm. Mondi vytvořil jedinečný design s okénkem, který zároveň využil z hlediska oslovování zákazníka zatím poměrně nevyužitý potenciál.  

Zmrzlinu svět miluje

Oexmann exportuje zmrzlinové kornouty prakticky do všech evropských zemí. V současné době vyrábí téměř pět milionů kornoutů zmrzliny denně. Zmrzlina skrývá pro obaláře i globálně veliký potenciál. Euromonitor v roce 2017 odhadl maloobchodní prodej globálního trhu se zmrzlinou na zhruba 74 miliard USD a tyto objemy mají zatím stále vzrůstající tendenci.