Společnost Xerox je spjata především s dvěma doménami. Tou první je kancelářská technika, tou druhou je digitální produkční tisk, kde nejnovější akvizicí je technologie Iridesse, za kterou společnost letos získala i cenu Obal roku. Na podzim tohoto roku společnost Xerox oslavila 80 let od vytištění první fotokopie na světě, kterou se podařilo zhotovit pozdějšímu spolupracovníkovi společnosti Xerox, Chesterovi Carlsonovi.

V dnešním světě je tisk, kopírování a skenování dokumentů naprostou samozřejmostí a vůbec se nad těmito možnosti nepozastavujeme. Jak dlouho si dokážeme vytisknout dokumenty z počítače přímo doma nebo v práci? Z hlediska času se nejedná o až tak dlouhé období. První počítačové tiskárny byly vyvinuty v 50. letech minulého století a přirozeně nebyly ani zdaleka tak sofistikované jako dnešní inteligentní zařízení.

Důležitý vynález - xerografie

Xerox nedávno oslavil 80. výročí vynalezení xerografie, pozoruhodného počinu, který se dotýká téměř všech lidí na planetě. Společnost si tak připisuje stoprocentní prvenství v představení xerografie světu. Byl to Chester Carlson, který nový proces v roce 1938 vynalezl

Svým experimentem chtěl Carlson zvýšit produktivitu a zjednodušit práci kancelářských pracovníků. Odmítl tehdejší fotografické postupy a experimentoval s elektrostatickými vlastnostmi a materiály, které byly fotoelektrické, a jejich elektrické vlastnosti se při ozáření světlem měnily. Tento proces dostal název xerografie. Vychází z řeckých slov xerosis (suchý) a graphein (psaní). První fotokopie byla vytvořena později v roce 1938, v provizorních laboratořích salonku hotelu Astoria v newyorském Queensu a bylo na ní napsáno "10-22-38 ASTORIA". Tento unikát si dnes můžeme prohlédnout v muzeu Smithsonian Institution. Kopie je sice trochu rozmazaná, ale to nic nemění na skutečností, že jde o první xerografickou kopii v dějinách.

Inteligentní asistent v podobě tiskového zařízení

Společnost Xerox má k dispozici skvělou inovační základnu pro rozšiřování softwaru a služeb. Patří sem nové technologie tisku a umělá inteligence, která dokáže automatizovat pracovní úkoly. Portfolio ConnectKey od společnosti Xerox, transformuje tradiční tisková zařízení na inteligentní asistenty, kteří odpovídají vyvíjejícím se potřebám v dnešních podnicích. Technologie ConnectKey transformuje zkušenosti s tím, jak lidé pracují. Dává jim svobodu řešit problémy, pracovat více udržitelně a produktivně, řešit nové výzvy. ConnectKey také pomáhá zaměstnancům v komunikaci, připojit se a pracovat odkudkoliv.