Crown Holding patří společně s Rexamem a Ball Europe k hlavním hráčům na globálním trhu s nápojovými plechovkami. Firma, která vlastní i rozsáhlý vlastní vývoj, představila řadu novinek i na nápojovém veletrhu Brau Beviale, který se konal minulý týden v Německu. A jaké novinky zaujaly nejvíce? Především ty, co využily všechny dostupné možnosti moderního finishingu.

Řady povrchových úprav měly na Brau Beviale svůj debut a u všech potenciální zákazníci určitě ocenili větší míru zapojení smyslů a tím i zároveň rozšíření interakce spotřebitele směrem k produktu. Povrchové úpravy, které zvyšují u klienta vizuální přitažlivost, jsou dalším rozšířením portfolia technologií "Colorful World" společnosti Crown. Hlavním důvodem tohoto rozšíření je především napomáhání posílení brandu v místě nákupu.

Zapojme do „hry“ o koupi další smysly

Stále více marketingových specialistů si uvědomuje, že při rozhodování o koupi je nutné zapojit vedle zraku i další smysly, především hmat. Tomu vycházejí vstříc nové typy technologií MattTactile a TactileEdge™, jejíchž dalším benefitem je možnost výroby na lince bez ztráty rychlosti. Nová technologie Mirror Gloss zase dodává vzhledu plechovky „rosný efekt“, který zvyšuje chuť spotřebitele se napít chladivého nápoje. Technologie Reactinks ™ je kombinaci čtyř odstínů v jedné barvě, která  může reagovat na teplotu či množství tekutiny, ev. změnu místa držení plechovky atd., a tím dochází k její barevné proměně. Zajímavé designové kreace poskytují i designy s využitím termochromatických, fluorescenčních či neonových barev.

Novinek však bylo mnohem více

Prémiový hmatový pocit nebo úchop na plechovce, nebo  zdůraznění určité části designu na plechovce pomáhá vytvářet nová technologie Emprint ™. Jedná se o nejnovější povrchovou úpravu společnosti Crown, která na povrchu plechovky vytváří efekt s mikroembossem. Modernizací uzávěru ClickerCrown došlo k vytvoření velmi působivé zvukové kulisi, která vznikne při otevírání v podobě charakteristického „kliknutí“.

Širokospektrální využití slibuje technologie CrownConnect ™, která byla vyvinuta ve spolupráci s EVRYTHNG, GS1 US Solution Partne. Aplikace CrownConnect ™ slouží jako zprostředkovatel poskytnutím skenovatelných kódů potřebných pro rozšířený virtuální přístup k produktu. Kromě toho, že pomáhá značkám budovat věrnost prostřednictvím odměn a soutěží, platforma také poskytuje údaje o nákupu, které pak mohou následně pomoci při utváření budoucích marketingových a propagačních kampaní