Vzhledem k aktuální situaci s Covid-19 a nejistého dalšího vývoje, se organizátor soutěže OBAL ROKU, Obalový institut SYBA, rozhodnul posunout uzávěrku registrace a s tím i související zasedání odborných porot. Nový termín uzávěrky registrace je 31. července 2020 ve 14:00.  Vyšel vstříc zájemcům o účast v soutěži, aby měli dostatek času na přípravu přihlášek a výběr vhodných exponátů.

Hodnocení v srpnu

Odborné poroty se k hodnocení přihlášených exponátů sejdou ve dnech 25. a 27. srpna. Po druhém dni komise proběhne již tradiční večírek s vyhlášením oceněných.

Příležitost

Iva Werbynská, ředitelka společnosti SYBA, uvedla: „V době, kdy ostatní mlčí, může být právě vhodná doba k prezentaci a vůbec ke zviditelnění společnosti. Využití období recese k vlastnímu rozvoji a strategii by mělo být tématem pro všechny. I proto jsme se rozhodli posílit komisi dalšími odborníky z praxe. Další novinky budou následovat záhy.“

OBAL ROKU

OBAL ROKU je jediná certifikovaná obalová soutěž určená pro české i zahraniční firmy, které se podílejí na zajímavém obalovém řešení. Cílem soutěže je vyzdvihnout a následně propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení, které se na  trhu objevují. Galavečer OBAL ROKU dne 15.října 2020 dává v rámci obalového kongresu OBALKO při slavnostním předání trofejí možnost veřejně ocenit práci obalových konstruktérů a designérů.