Registrace do 29. ročníku obalové soutěže OBAL ROKU je uzavřena. Její letošní přináší zajímavá a inovativní obalová řešení, procesy i technologie.Letos soutěží celkem 100 obalových exponátů v 17 kategoriích, které navazují na celosvětovou obalovou soutěž WorldStar Packaging Awards, kam se mohou oceněné obaly přihlásit. Počet kategorií se navýšil v souladu s množsvím a spektrem přihlášených exponátů a v souladu s rozšířením kategorií ve WorldStar Packaging Awards. Počet přihlášek do soutěže je druhý nejvyšší v historii soutěže. 

 

Přihlášené obaly

Přihlášené obaly si můžete prohlédnout na https://obalroku.cz/prihlasene

Letošní ročník bude ve znamení velké konkurence, inovativních obalových řešení a krutopřísné poroty, která bude hodnotit následující kritéria:

  • míra inovace
  • technické zpracování (kvalita materiálu, funkčnost exponátu, výrobní provedení)
  • design (grafická a/nebo konstrukční podoba)
  • logistická otázka (stohovatelnost...)
  • udržitelnost (míra recyklace, materiály) 

 

Porota

V soutěži OBAL ROKU exponáty posuzuje odborná porota složená z osobností, kteří jsou s obaly v dennodenním kontaktu. Přihlašovatelé tak získají zpětnou vazbu od odborníků. 

Mezi letošní, velmi přísné porotce, patří Hanka Hradecká, manažerka komunikačních projektů společnosti EKO-KOM, Jitka Sosnovcová ze Státního zdravotního ústavu, David Marouš, obchodní ředitel společnosti Cordstrap, Jiří Hejduk z Univerzity Pardubice, Martin Dulava, spoluzakladatel Line Art group, Zdeněk Ungrád, jednatel společnosti PANFLEX, Martina Ferencová z Českého svazu pivovarů a sladoven, Eva Skopková, jednatelka časopisu Packaging, Stanislav Břeň, šéfredaktor časopisu Svět balení a Systémy Logistiky, zástupce společnosti GS1 Czech Republic, Filip Hubička, šéfredaktor časopisu Logistika. Předsedkyní poroty je již tradičně Jana Žižková, uznávaná obalová expertka. 

 

Zasedání poroty a hodnocení obalových exponátů

Představení jednotlivých přihlášených obalů proběhne před porotou ve 3 dnech a to v posledním srpnovém týdnu – 23.-25. srpna na adrese  Konferenční centrum GreenPoint (adresa: Dvouletky 529/ 42, Praha 10). 

Prezentovat obaly před porotou bude možné třemi způsoby. První možností je, že obal představí přihlašovatel osobně před porotou. Druhou možností je, že využije představení prostřednictvím organizátora. Třetí možností představení obalu, je představení prostřednictvím videokonference.

 

After-judging party

Tradiční večírek proběhne na stejné adrese, ve čtvrtek 25.srpna, od 18:30. 

Registrace probíhá na webu https://obalroku.cz/after-judging-party

 

OBAL ROKU           
OBAL ROKU je jediná certifikovaná obalová soutěž určená pro české i zahraniční firmy, které se podílí na zajímavém obalovém řešení. OBAL ROKU, jediná obalová soutěž v Česku a na Slovensku, je určena pro společnosti podporující inovace v obalovém průmyslu. Cílem soutěže je vyzdvihnout a následně propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení, které se na  trhu objevují. Celá soutěž vyvrcholí slavnostním předání ocenění na Galavečeru OBALu ROKU.

 

Úspěch v soutěži OBAL ROKU dává možnost nominace a je bránou do světové soutěže WorldStar Award. Zde se utkají ty nejlepší obaly na světě mezi sebou.

 

Poděkování partnerům soutěže

Organizátor soutěže si váží partnerství, která umožňují hladký průběh celé organizace. Generálním partnerem je AOS EKO-KOM. Stříbrnými partnery jsou THIMM THE HIGHPACK GROUP, SMURFIT KAPPA, FACHPACK, EMBAX-PRINT. Bronzovými partnery jsou společnosti DS SMITH PACKAGING, dalšími partnery jsou IPSOS a BRAUBEVIALE.