Registrace do 28. ročníku obalové soutěže OBAL ROKU je v plném běhu. Zájemci se mohou, stejně jako v předešlých ročnících, přihlašovat do kategorií Potraviny, Nápoje, Farmaceutické produkty, Čisticí a prací prostředky, Elektronika a spotřebiče, Automotive, Přepravní a průmyslové obaly, Dárkové obaly, Etikety, POP & POS displeje, Procesy a technologie, E-commerce a Ostatní.

S ohledem na reakce řady přihlašovatelů, se organizátor soutěže OBAL ROKU, Obalový institut SYBA, rozhodnul posunout uzávěrku registrace. V rámci letošního ročníku bude tak registrace otevřena až do        13. srpna 2021. Představení jednotlivých přihlášených obalů proběhne před porotou již tradičně ve 2 dnech    a to v posledním srpnovém týdnu – 24. srpna a 26. srpna. I letos se tak vychází vstříc zájemcům o účast v soutěži, kteří díky tomuto posunu mají dostatek času na přípravu přihlášek a výběr vhodných exponátů.

Prezentovat obaly před porotou bude možné třemi způsoby. První možností je, že obal představí přihlašovatel osobně před porotou. Druhou možností je, že využije představení prostřednictvím organizátora. Třetí, nejnovější možností představení obalu, je představení prostřednictvím Zoom videokonference.

Registrace do soutěže i letos probíhá online a to prostřednictvím přihlašovacího formuláře zde.  

Iva Werbynská, ředitelka Obalového institutu SYBA, uvedla: „V současné době, kdy obalářům komplikují životy nařízení z Evropské komise, věřím, že je ten správný čas ukázat, že se naše dovednosti, technologie, materiály a um celkově, posouvají stále kupředu. Soutěž OBAL ROKU dává příležitost k získání ocenění        a jeho následné využití pro komunikaci nového produktu široké veřejnosti. Vždyť správný obal zvyšuje hodnotu produktu.“

OBAL ROKU           
OBAL ROKU je jediná certifikovaná obalová soutěž určená pro české i zahraniční firmy, které se podílí na zajímavém obalovém řešení. Cílem soutěže je vyzdvihnout a následně propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení, které se na  trhu objevují. Celá soutěž vyvrcholí slavnostním předání ocenění na Galavečeru OBALu ROKU.

Úspěch v soutěži OBAL ROKU dává možnost nominace a je bránou do světové soutěže WorldStar Award. Zde se utkají ty nejlepší obaly na světě mezi sebou.

Partneři soutěže

Organizátor soutěže si váží partnerství, která umožňují hladký průběh celé organizace. Generálním partnerem je AOS EKO-KOM. Stříbrnými partnery jsou THIMM THE HIGHPACK GROUP, SMURFIT KAPPA, FACHPACK, EMBAX-PRINT a společnost OTK. Bronzovými partnery jsou společnosti COLOGNIA PRESS a DS SMITH, dalšími partnery jsou IPSOS a BRAUBEVIALE.