Ocenění letošního, již 29. ročníku, obalové soutěže OBAL ROKU se sejdou 13. října v hotelu Aquapalace Praha v Čestlicích. Po skončení odborné části kongresu OBALKO proběhne slavnostní předání trofejí a zároveň budou vyhlášeny speciální ocenění. Ve hře je stále Cena udržitelnosti a 3 Ceny předsedkyně poroty.

 

Cena předsedkyně poroty a Cena udržitelnosti

Ve hře jsou ještě 4 ocenění, jejichž nominaci letos organizátor soutěže neoznámil. A tak budou všichni napnutí až do konce. Bude se udílet Cena udržitelnosti, Bronzová, Stříbná a Zlatá Cena předsedkyně poroty. Ti, kteří oceněné vybírali, to měli letos obzvlášť obtížné, jelikož kvalita přihlášených exponátů byla na mimořádné úrovni a jejich množství bylo více než mimořádné. 101 přihlášených obalových exponátů.

 

Cena udržitelnosti neoznamuje nominace a je vybírána mezi všemi přihlášenými exponáty. Takže až do poslední chvíle, mohou všichni fandit zrovna svému exponátu.

 

Cena předsedkyně poroty

Nominace na bronzovou, stříbrnou a zlatou Cenu předsedkyně poroty jsou:

- Extra skin balení pro Tremonito od Třemošenské uzeniny

- Alternativní tubus na láhev od společnosti Boxmaker

- All In Fix od společnosti Smurfit Kappa

- Obalové řešení Simple loading unit od společnosti Unipap  

- Displej 3D STP od společnosti DS Smith Packaging

 

Obalový galavečer

Slavnostní předání ocenění OBAL ROKU 2022 proběhne na galavečeru po skončení odborné části kongresu obalko a to 13. října 2022 v hotelu Aquapalace v Čestlicích. Registrovat se můžete na https://obalko.cz/registrace/. Nezapomeňte se registrovat co nejdříve! 

Obalovým galavečer bude letos provázet známá česká moderátorka, Marcela Augustová.

 

Rezervujte si ve svém kalendáři datum 13. října 2022 pro účast na Obalovém galavečeru.

 

Letošní, 29. ročník, přinesl zajímavá a inovativní obalová řešení, procesy i technologie. Letos se soutěžilo v 17 kategoriích, které navazují na celosvětovou obalovou soutěž WorldStar Packaging Awards, kam se mohou oceněné obaly přihlásit. Počet kategorií se navýšil v souladu s množsvím a spektrem přihlášených exponátů a v souladu s rozšířením kategorií ve WorldStar Packaging Awards.

 

OBAL ROKU

OBAL ROKU, jediná obalová soutěž v Česku a na Slovensku, je určena pro společnosti podporující inovace v obalovém průmyslu. Cílem je šíření pozitivního náhledu na obaly, představená novinek a trendů. V soutěži OBAL ROKU exponáty posuzuje odborná porota složená z lidí, kteří jsou s obaly v dennodenním kontaktu. Přihlašovatelé tak získají zpětnou vazbu od odborníků. 

 

WorldStar Awards

Úspěch v soutěži OBAL ROKU dává možnost nominace a je bránou do světové soutěže WorldStar Awards, kterou organizuje World Packaging Organisation a která udělila OBALU ROKU certifikaci. Zde se utkají ty nejlepší obaly na světě mezi sebou.

 

Partneři soutěže

Poděkování patří partnerům letošního ročníku OBALU ROKU, bez jejichž podpory by se soutěž nemohla uskutečnit. Generálním partnerem je společnost EKO-KOM, stříbrnými partnery jsou společnosti EMBAX-PRINT, FACH-PACK, THIMM PACK’N‘DISPLAY, SMURFIT KAPPA. Bronzovým partnerem je i společnost DS Smith Packaging. Partnerem je i veletrh BRAU-BEVIALE, výzkumná agentura Ipsos a Český svaz pivovarů a sladoven.