Na akci Peak Performance Print na začátku roku 2024 bude představen nový tonerový stroj společnosti Fujifilm pro formát B2. Stroj bude jednoznačně hlavním tahákem akce, která se bude konat v novém tiskovém centru společnosti Fujifilm v německém Ratingenu koncem ledna 2024.

 

Po presentaci technologie na veletrhu Printing United v USA a ještě předtím i na veletrhu iGAS v Japonsku, bude tonerový tiskový stroj Revoria poprvé v roce 2024 představen i evropskému publiku. Na akci bude také představena řada technologických novinek v portfoliu tonerů a inkoustových produktů společnosti Fujifilm pro komerční tisk a tisk skládačkových obalů. Revoria Press GC12500 je první archový digitální tiskový stroj B2 na trhu s technologií suchého toneru. Po úspěchu vysokorychlostního modelu Jet Press 750S, který je proslulý svou vysokou kvalitou a produktivitou, společnost Fujifilm nyní představuje účinné tonerové řešení určené k ještě širšímu použití.

Revoria Press GC12500 se představuje

Technologie ve formátu B2 využívá toner Super EA-Eco vlastní výroby. Tiskový stroj Revoria Press GC12500 dokáže tisknout oboustranně na papír o rozměrech až 750 x 662 mm, což je největší rozměr archu B2 pro digitální tisk v oboru. To znamená, že dokáže vytisknout šest stran A4 na jeden list, zvládne také různé gramáže papíru od 64 do 450 g/m2 a tiskne na širší škálu substrátů, včetně syntetických papírů. Společnost Fujifilm navíc výrazně zkrátila typickou výrobní linku tím, že na jedné straně sloučila podavač, stohovač a ovládací panel pro obsluhu tiskového stroje.

Rozsáhlé portfolio firmy nebude chybět

Na veletrhu Peak Performance Print (PPP) 2024 budou také živě předváděny další části rychle rostoucího portfolia digitálních tiskových strojů Fujifilm, které nyní zahrnuje možnosti pro všechny komerční firmy a firmy zabývající se tiskem skládaček. Setkat se lze s produkty  od základní řady ApeosPro C až po nový šestibarevný stroj Revoria Press PC1120. Kromě toho, že je veletrh PPP 2024 určen stávajícím a potenciálním zákazníkům z oblasti komerčního tisku a tisku obalů, bude také významným zájmem evropských distributorů a prodejců. Společnost Fujifilm již spolupracuje s celou řadou partnerů, aby svou digitální tiskovou technologii nabídla co nejširšímu okruhu zákazníků, a vzhledem k tomu, že se její sortiment neustále rozšiřuje, snaží se neustále posilovat síť prodejců, aby podpořila svůj rychlý růst. Pro prodejce je to fantastická příležitost posílit vlastní portfolio o špičkovou řadu digitálních tiskových strojů od společnosti Fujifilm.

Podcenit workflow se nevyplácí

Pozornost bude na této akci věnována také řešením pro workflow, včetně zcela nového digitálního workflow Fujifilm XMF PressReady a Revoria Flow DFE. Taro Aoki, vedoucí oddělení digitálních tiskových řešení ve Fujifilm Graphic Communications Europe, dodává: “Uvedení tiskového stroje Revoria Press GC12500 představuje pro společnost Fujifilm významný milník. Jedná se o první archový digitální tiskový stroj B2 na trhu využívající technologii suchého toneru.  Navazuje na společný úspěch řady Revoria a vysokorychlostního modelu Jet Press 750S a je dokonalým doplňkem naší rostoucí řady digitálních tiskových strojů, které splňují nejrůznější požadavky trhu a umožňují nám nabídnout to nejlepší z tonerové i inkoustové technologie. Těšíme se, že na Peak Performance Print 2024 budeme moci představit naše novinky z celého portfolia digitálního tisku.“