Slavnostní vyhlášení oceněných exponátů a předání trofejí a certifikátů se uskuteční v rámci obalové konference PackSummit 2017, která je top setkáním nezávislých expertů, výrobců obalů, brand manažerů, nákupčích retailu a širokou odbornou veřejnost zejména z Česka a Slovenska. PackSummit se koná již tento týden ve dnech 5. a 6. 10. 2016 v Praze, v Ústavu molekulární genetiky AV ČR.

Obal roku je národní soutěží je určená pro české i zahraniční firmy, které se podílejí na zajímavém obalovém řešení. Soutěž je pořádána českou obalovou asociací SYBA. Cílem soutěže je vyzdvihnout a následně propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení, které se na  trhu objevují.  Porota při hodnocení posuzuje obaly jak z pohledu inovace, ochrany produktu, požadavků uživatelů a dopadu na životní prostředí, ale také z pohledu legislativy a marketingu. 

Z Obalu roku na World Star

Obal roku je certifikovanou soutěží, přes kterou lze následně vstoupit do celosvětové soutěže World Star, pořádané WPO (World Packaging Organisation). Syba už několik let patří mezi porotce této světové soutěže. porota následujícího ročníku se sejde 9. listopadu v Rio de Janeiru v Brazílii, v rámci podzimního zasedání. Na celodenním hodnocení hájí zájmy Česka a Slovenska jako platný člen mezinárodní poroty Kateřina Kolářová z obalového institutu Syba. 

Pod stromeček WS jako dárek?

Výsledky budou oznámeny v průběhu prosince 2017. Slavnostní Awards Ceremony and Dinner, ceremoniál a předávání ocenění proběhnou v Marriott Hotel, Surfers Paradise, Queensland, Australia a to 2. května 2018.