Společnost Bradman Lake bude na PackExpo Chicago 2016 (6. 11. – 9. 11. 2016, McCormick Place Convention Center)  presentovat  nový plně automatizovaný nakládací systém, který je možný integrovat do balících linek pro primární i sekundární balení. Na stánku bude linka provádět operace od vlastního balení do primárních obalů, vychystávání až po koncové vkládání spotřebitelských balení do sekundárních obalů.

Bradman Lake má řadu výrobních závodů, které jsou ve Velké Británii i USA, dále disponuje s regionálními prodejními kancelářemi v Rusku, Indii a Číně.  Společnost patří k hlavním dodavatelům balících technologií pro pečivo, oplatky, čokoládu a cukrovinky, sušené a mražené potraviny nebo pro produkty domácí a osobní péče. Produktová škála zahrnuje stroje pro distribuci, kontinuální balení, skládání kartonových obalů, plnění, zavíraní, koncové balení a balení do smrštitelné folie.

Robotické řešení v lince

Nejnovější model Flowtronic FT120, který je vybaven zaintegrovaným podavačem (typ Inline Phase Feeder, ILPF), je vhodný především pro horizontální typ balení. Inovativní přiváděcí systém ILPF umožňuje pracovat s frontou výrobků, které postupně vkládá do flow pack obalu (flexibilní obal s trojsvárem). K nejnovějším versím robotického řešení patří VGR2000 (Vision Guided Robotic), který patří mezí robotické systémy Pick & Place.

Chybět nebudou ani možnosti upgradů

Vedle FT120 Flow Wrapper a VGR2000, na kterých Bradman Lake bude demonstrovat možnosti nejmodernějších způsobů balení, nebudou v prostoru výstaviště chybět ani starší typy zařízení a možnosti jejich upgradů.