Retro s inovovanými prvky je poslední dobou sázkou na jistotu. Jedním slovem jeden z „in“ trendů v oblasti obalového designu. Zdařilou kreací, která oslovila porotu Obalu roku, bylo Retro balení na dětské pastelky Koh-i-noor Polycolor od společnosti Achilles CZ s.r.o.  Vítězný exponát byl oceněn v kategorii Ostatní.

Více než šest desetiletí přináší značka Achilles svým klientům požadovanou kvalitu a nové trendy ve vývoji a výrobě produktů pro marketing a prezentaci. Na dalším vývoji našeho výrobního programu úzce spolupracujeme s dodavateli papíru, fólií a laků. Společnost se s úspěchem zabývá i řadou povrchových úprav s přidanou hodnotou.

„Retro“ prvky jako stěžejní část designu

Hlavním cílem nového balení pastelek bylo dosažení retro optického efektu. Design dodal zadavatel, společnost Achilles zajišťovala konstrukci obalu. Dvoudílný komplet s křídlovým otvíráním spodní části je pro celkem 72 pastelek. 

Kombinovaný způsob výroby
K výrobě byl použit speciální grafický papír. Tisk byl realizován CMYK ofsetem, součástí designu je i kovová ražba. Vlastní produkce byla provedena kombinací strojní výroby Emmeci, ručního kašírování a slepení při kompletaci všech částí.