Společnost Top Tisk Obaly s. r. o. se od počátku svého vzniku zaměřuje na nové, moderní a atraktivní trendy v oblasti zpracování a výroby obalů z hladkých i vlnitých lepenek. Jejich obaly se vyznačují nejenom výrobní bezchybností, ale jsou i často rozpoznatelné díky originálnímu designu. Obal roku byl společnosti letos udělen v kategorii Kosmetika za Reconvel kolekce obalů (design DRIFT, s.r.o.).

Klient požadoval návrh ucelené kolekce kartonového obalu na výživové doplňky a kosmetiku s předem stanovenými aspekty na design i vnější obal. Reconvel kolekce obalů je vyrobena z hladké lepenky TopWhite (GC1, 295g/m2).

Zajímavá konstrukce

Produktová řada obsahuje čtyři velikosti obalů s fixační vložkou vyvinuté pro konkrétní výrobek a příbalové letáky ve shodném designu. Každý obal je zajímavě řešen z jednoho dílu a je strojně lepitelný. Vzhled krabičky byl při návrhu ozvláštněn tím, že jsou produkty překryté zaoblenou klopou, která zapadá do menší klopy.

Dosažení kontrastu kombinací zušlechťovacích technologií

Obal je potištěn ofsetem s technologií studené ražby Prindor. Použito bylo oboustranné kombinované lakování soft touch/lesk a kombinovaná reliéfní ražba emboss/deboss. Kombinací povrchových úprav bylo dosaženo mimořádného kontrastu nejen na pohled, ale i na dotek, což zákazník považuje za vyšší level prezentování výrobku prostřednictvím obalu.