Společnost Karico se sídlem v Espoo, výrobce etiket pro řadu průmyslových odvětví, se stala první firmou ve Finsku, která zakoupila a uvedla do provozu generačně nový typ Domino N610I. Jedná se o technicky vyspělý 7barevný digitální tisk etiket, který je zaintegrován do kompletní výrobní linky, včetně dokončovacího zpracování.

Karico vyrábí etikety již od roku 1976 a své zákazníky má v celé řadě průmyslových odvětví, včetně elektrotechniky, kosmetiky, čisticích prostředků a chemikálií, obchodu a logistiky či potravin a nápojů. V loňském roce společnost vykázala obrat 1,8 milionu.

Multifunkční hybrid

Zaintegrováním nového Domino N610i do kompletní linky (flexotisk, ražba, lakování, laminování, výsek) společnost vytvořila multifunkční hybridní zařízení, které může nacházet uplatnění pro všechny typy zákazníků. Do nového vybavení tohoto tpu se společnost rozhodla investovat po loňské návštěvě LabelExpo.

Atraktivní vzhled etikety s přidanou hodnotou

Díky bílé barvě lze tisknout vizuálně trojrozměrné efekty, které dodávají etiketě větší hloubku, živost a vizuální přitažlivost. Výrazný design může být dotvořen lakováním či ražbou metalické folie.

Společnost doufá, že tato investice do digitálního tisku ji umožní zvýšit konkurenceschopnost a získat nové zakázky, a to zejména na exportních trzích.