Nejnovějším přírůstkem série pověstné whisky Pagoda Reserve je Ruby Reserve, která svým designem láhve přesně zapadá do výrazného designového portfolia, zároveň se však design vyznačuje řadou velmi sofistikovaně umístěných prvků, které jsou tvořeny i drahými kovy.

 

Na realizace limitované edice láhve 62 leté whisky se podílel skotský Glencairn Crystal. Skleněná charakteristická láhev ve tvaru pagody byla vyrobena  v pecích Glenfarclas. Limitovaná edice má vyznačeno stáří whisky v podobě čísla na ručně foukané láhvi, kde ho dotváří i 34 barevně sladěných rubínů. Láhev (Dekantér) je vyrobena z 30% olovnatého křišťálu a propůjčuje mu „ultra čistotu“. Podobně jako samotná láhev i zátka je ve tvaru červeného krystalu pagody.

 

Uzávěr s magnetem kvůli stabilitě

Vzhledem k tomu, že zátka pagody je vyšší než průměrný vrchol karafy, představovala pro designéra i výrobce velkou realizační výzvu, aby nedošlo k uvolnění korku, což by následně mohlo vést k odpařování a možné kontaminaci whisky. Z těchto důvodů společnost Glencairn vyvinula sekundární uzávěr s magnetem na jeho základně, zatímco horní část pagody má spojovací magnet, který umožňuje těsné spojení lahve a horní části, s kratším sekundárním uzávěrem, který zajišťuje plnou ochranu whisky.

 

Odkaz na Silk Road

Vedle výzdoby rubíny, jsou další dekorací na stranách karafy čínští strážní lvi v tmavě červené barvě. Obojky (stříbrné nebo zlaté v závislosti na edici) jsou jednotlivě očíslovány a vyplněny jedinečným designem, zatímco rytina na vrcholu Pagody je navržena tak, aby představovala  Hedvábnou stezku (Silk Road).