Gin patří v současnosti k velmi oblíbeným nápojům, jak již při samostatné konzumaci, tak i jako přísada do koktejlů. Zajímavé je, že, jak se rozšiřuje i jeho nabídka, lze se stále častěji setkat i s velmi zajímavými designy obalů. I když v řadě případů je design tvořen především kreativitou své etikety, setkat se lze i s netradičními láhvemi. S ginem ve spojení se zajímavým obalem, přišla tasmánská značka Forty Spotted.

 

I když se o historický původ ginu přou Angličané s Holanďany, přece jenom tento nápoj je, alespoň u většiny konzumentů, více spjat s Brity. Na britských ostrovech však gin největší úspěch slavil za vlády Viléma III. Oranžského, který byl původem Holanďan :-). A tak, aby se to nepletlo, dnešní inspirativní design, je vybrán z daleké Tasmánie…

 

Tasmánský gin v netradiční láhvi 

Tasmánští palírníci se nechali inspirovat divokou přírodou a výsledkem je stáčený gin do naprosto netradičních, výrazně embosovaných láhví s bronzovou černostříbrnou etiketou. Vzhledem k bohaté struktuře láhve, designéři zvolili u etikety barevnější, přesto však velmi rafinovaný typ designu.

 

Postaveno na hlavu

Co však je u láhve na gin Forty Spotted asi nejvíce překvapující, je její umístění „vzhůru nohama“. Tedy podobný koncept, který známe například u kečupů. Toto umístění umožnuje pevná plochá základna uzávěru. Výrazný design ve spojení s netradičním umístěním v regále zaujme na první pohled.