Shrink sleve etikty patří k marketingově velmi žádaným prvkům. Ve většině případů jsou vícebarevně potištěné a grafikou výrazně zatraktivňují obal. Trendem dnešní doby je však mít obal pro zákazníka připraven kompletně ještě před výrobou prototypu, tedy ve virtuální podobě. Na současném trhu je v hned několik SW možností, jak se smrštěním virtuálně pracovat, jednou z nich je iC3D.

iC3D byl vyvinut společností Creative Edge Software. Společně s dalšími grafickými aplikacemi ve spojení s některým typem tvarového modelování (Shape Modeller) patří k plnohodnotným nástrojům na tvorbu smrštitelných etiket. Od prodejce CGS Publishing Technologies si tuto aplikaci zakoupila i společnost Osiopack z Anaheimu.

Rozšířené možnosti simulace

Technologie velice snadným a rychlým způsobem je schopná simulovat smrštění etikety podle tělesa/obalu. Vedle nasimulování příslušné smrštitelnosti, software pak umožňuje, aby zkreslená kresba mohla být exportována zpět do Illustratoru pro konečný výstup a výrobu.

Další výhodou jsou vylepšené možnosti tvarování 3D modelů v iC3D. SW také umožňuje importovat mnoho 3D formátů, což umožňuje simulovat všechny různé druhy lahví a balení.

Díky cloudovému rozhraní je komfortnější práce

iC3D byl vyvinut tak, aby umožnil snadné vytváření jakéhokoli tvaru obalu, bez ohledu na to, jak je to složité, a vizualizovalo se v reálném čase. Soubory STL, OBJ nebo DAE / Collada je možné bez problému importovat a 3D modely lze editovat selektivně. iC3D Opsis pracuje na platformě cloudu. Opsis je přístupný prostřednictvím libovolného webového prohlížeče na ploše, notebooku, tabletu nebo smartphonu, který umožňuje simultánní sledování a spolupráci i více účastníků.