Siemens v České republice spustil globální partnerský program MindSphere a vytváří široký ekosystém pro průmyslový internet věcí. Program otevírá partnerům nové obchodní příležitosti jak v České republice, tak na globálních trzích. Zákazníkům z řady oblastí – od průmyslové výroby přes energetiku a infrastrukturu po chytrá města.

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního technologického koncernu Siemens AG, který patří k největším poskytovatelům technologií (digitalizace, automatizace, SW řešení atd.) šetrných k životnímu prostředí. I když se společnost přímo nezabývá obaly, přesto se řada řešení v obalovém průmyslu uplatňuje. Ostatně témata jako automatizace, robotizace výroby obalů a balení, internet věcí apod. šitá na míru Obalovému průmyslu 4.0, zástupci společnosti Siemens nedávno představili i na mimořádně úspěšném PackSummitu v Praze.

Na MSV za 60 let Siemens nechyběl ani jednou!

Zajímavostí je, že firma se opravdu hojně presentuje i na veletržním českém trhu. Siemens patří mezi nemnoho technologických firem, které nechyběly ani na jednom z 60 ročníků Mezinárodního strojírenského veletrhu. Na letošním jubilejním veletrhu představil nejen řadu inovativních technologií, ale i oslavil 60. narozeniny řídicího systému Simatic.

Co a k čemu je OS MindSphere

MindSphere je otevřený operační systém a cloudové řešení pro průmyslový internet věcí, který umožňuje využívat technologická data k optimalizaci procesů, snižování nákladů, zvyšování efektivity a produktivity. MindSphere otevírá možnosti ke vzniku nových obchodních modelů a příležitostí v různých oblastech od průmyslové výroby přes energetiku, železniční a silniční dopravu, logistiku až po chytrá města. MindSphere partnery v České republice jsou Unicorn Systems, VDT Technology a.s., DEL.

Nové obchodní příležitosti pro využívání IoT

Průmyslový internet věcí Internet of Things, IoT je propojení jednotlivých zařízení prostřednictvím internetu bez aktivní účasti člověka) dává digitalizaci nový rozměr a nabízí zcela nové možnosti. Partnerský program MindSphere představuje pro partnery zajímavou příležitost, jak vyvíjet ziskové aplikace a digitální služby a podílet se na rozvoji tohoto fenoménu.