Na základě požadavků členů klubu s přihlédnutím na aktuální dění v obalovém sektoru bylo pro další setkání top managerů významných českých firem, vybráno jako hlavní téma balení nápojů. Hostitelem setkání se stalo známé pražské vinařství Salabka, které se může pyšnit tradicí již od karolínských dob, kdy se tu víno prokazatelně pěstovalo.

Organizaci projektu Think tank, který byl spuštěn v minulém roce, včetně správy financí zajišťuje OBALOVÝ INSTITUT SYBA s.r.o. Cílem projektu je výměna informací, zkušeností  a invencí zaměřených na obalovou techniku v rámci osobního setkávání vrcholových managerů našeho oboru.

Od výrobců primárních obalů, přes etikety až k výrobcům obalů přepravních

Dalšího cyklu setkání se zúčastnili jak známí výrobci plastových obalů (Plastipak Czech Republic s.r.o.), tak i výrobci etiket (Colognia press, a.s.), Nechybělo však ani zastoupení obalů sekundárních (THIMM Packaging) a dokonce i přepravních (STEINBAUER LECHNER s.r.o.). Čestným hostem setkání byl zástupce známé sklárny AJETO spol. s r.o. Czech Glass Craft. Vedle hostitelské společnosti vinařství SALABKA, které v minulém ročníku Obalu roku získalo hned dvě ocenění za realizaci exklusivních láhví na víno, včetně luxusního etiketování, byli přítomni i organizátoři akce z obalové asociace SYBA.

Diskutovat bylo o čem a čas téměř nestačil

V rámci diskuze zazněly témata jako možnosti balení do vlnité lepenky v kombinaci s pěnovými materiály, nebezpečí při nevhodně zvolené konstrukci či poddimenzovanou volbou materiálu. K hlavním tématům patřilo i porovnání plusů a minusů obalů ze skla a PET. Živá diskuze trvala do pozdních večerních hodin a k dalším tématům se bude ještě třeba v rámci některého následného setkání určitě vrátit. Příští setkání plánované na přelom květen/červen bude pravděpodobně cíleno na balení potravin.

Více se o projektu a případném členství v klubu Think Tank můžete dozvědět zde.