Smurfit Kappa patří nejenom k hlavním leaderům lepenkových obalů na našem i globálním trhu, navíc se vždy řadil i k předním inovátorům různých konstrukčních řešení, šitými přesně na míru každému zákazníkovi. Podobně jako v minulých letech, i v roce 2016 společnost získala celou řadu ocenění jak na národní, regionální, tak i světové úrovni.

Mezi prestižními oceněními nechyběla ani ta nejznámější, mezi které na naší národní úrovní patří Obal roku. V úctyhodném počtu cen však nechyběl ani obalový „Oskar“ WorldStar for Packaging či několik prestižních designových RED DOT Awards, opět na celosvětové úrovni. Ale i ve Smurfit Kappa Innovation&Sustainability Awards byla oceněna další nejlepší obalová řešení s nápaditým designem nebo environmentálním přínosem.

Obal na světlomety, Rondel či levitující přehrávač jsou exponáty z Obalu roku, navíc posledně ze jmenovaných obdržel i WorldStar, a všechny byly, jak na stránkách obalové asociace, tak i v odborném tisku několikrát představeny. Podívejme se dnes ve stručnosti alespoň na dvě další oceněná řešení, která patří k velmi inovativním.

Panorama box

Dobře stohovatelný ochranný obal na vejce je velice netradiční konstrukce. Obal je snadno naplnitelný, jednodílný a uzavíratelný. Poskytuje dostatečnou ochranu a zároveň marketingovou plochu pro reklamu a promoci brandu. Díky tomu, že na produkt/vejce je dobře vidět, lze ho promovat jako prémiový. To lze i zvýraznit případnou grafickou úpravou obalu, případně lze zohlednit i počet balených produktů (čím méně produktů, tím vice prémiový typ balení).

Patentovaná náhrada přepravek

K velmi zajímavým řešením patří systém přepravek na jahody, který lze však využít i pro jiný typ ovoce (např. maliny). Patentovaný systém je dostatečně únosný, ale zároveň zcela otevřený kvůli potřebnému rychlému a efektivnímu zchlazení produktů a ventilaci. Produktová řada se skládá z „lísky“, vaničky a přepravky. Přepravka je únosná a přesto velmi otevřená konstrukce, vyráběná ve standardních rozměrech 800x300, 800x400 a 600x400mm. Do přepravky lze vložit buď jednotlivé lísky/košíčky s madlem uprostřed, nebo při instalaci dodatečné středové vzpěry i malé vaničky.