Digitální tisk v současnosti zažívá ohromný boom. Zároveň proniká do řady segmentů, kde dříve měl své limity. Zdaleka se nejedná jen o rozšíření formátů či tlouštky materiálů pro který je digitální tisk vhodný. Zvláště oblast reklamního tisku je náročná i do životnosti barev, včetně možnosti jejich venkovního používání.

Společnost Roland DGA oznámila, že sublimační barvy Texart ™ SBL3 získaly certifikaci od ChromaLuxe® pro venkovní trvanlivost. Outdoor využití barev je potěšitelnou zprávou především pro oblast POS a reklamy.

Fotorealistická kvalita s vysokou UV odolností

Certifikace zajišťuje uživatelům optimální kvalitu a vyšší životnost při tiskovém přenosu i náročnější  grafiky.  Barvy Texart SBL3 jsou zvláště vhodné pro sublimační tisk fotografických panelů odolných proti UV záření.

Živé barvy nabízejí i nižší spotřebu

Certifikace od společnosti ChromaLuxe se vztahuje na všechny standardní barvy Texart SBL3, které jsou využívány u tiskových strojů ve čtyřbarevných nebo 8barevných konfiguracích. Kromě tisku kvalitní a trvanlivé grafiky mají tyto rychle schnoucí barvy na bázi vody i další benefity. Jednou z hlavních výhod je i vysoká koncentraci barviv, což umožňuje snížit spotřebu inkoustu.