Feldmuehle Uetersen patří k předním dodavatelům kvalitních papírových materiálů. Za účelem rozšíření produktového portfolia se ve svém vývoji ve druhém čtvrtletí soustředí u papíru především na bělost a jas. Klienti společnosti chtějí papíry s výbodnou potiskovatelnosti a stále častěji i sametově hladkým povrchem, aby spotřebitel mohl materiál postihnout i hmatem.

Společnost Feldmuehle Uetersen GmbH vyvíjí a vyrábí především vysoce kvalitní bílé natírané papíry určené pro výrobu etiket, dále obalové papíry a grafické papíry či lepenky určené jak pro německý, tak i mezinárodní trh. Roční výrobní kapacita závodu v Uetersenu poblíž Hamburku činí asi 250 000 tun papíru.

Kvalita spojená s excelentním vzhledem

Mezi SBS papíry a lepenky lze zařadit i materiály VivaCard a Exceo, které byly navrženy speciálně pro potřeby vydavatelů a tiskáren. Materiály jsou ideální i pro grafiku s ​​nejvyššími nároky na přesnou reprodukci, která je realizována ofsetem. Materiály jsou charakterizovány vysokou bělostí a jasem, optimální hladkostí a zejména vynikajícími zpracovacími vlastnostmi. Až do plošné hmotnosti 200 g / m2 může být materiál skládaný i bez předchozího rýhovaní.

Prvotřídní bariérové papíry (nejenom) na ovesné vločky

MOB-Liner je flexibilní obalový papír vyrobený z prvotřídního materiálu, který byl speciálně vyvinut pro potřeby papírových obalových řešení, u kterých je potřeba řešit bariérové vlastnosti. Již od roku 2015 bariérový papír firmy Feldmuehle používá jako standardní materiál přední výrobce ovesných vloček a snídaňových cereálií v Německu, společnost Peter Kölln GmbH & Co. KGaA. Používaný papír na sáčky má FSC certifikaci. Speciální vícevrstvá nátěrová hmota vytváří hustý a uzavřený povrch papíru, který zabraňuje případné kontaminaci minerálními oleji či pronikání tuků nebo mastnoty skrz obal. Všechny materiálové složky použité při výrobě tohoto papíru jsou schváleny pro přímý styk s potravinami a neobsahují fluorouhlovodíky.