V pátečním ohlédnutí se tentokrát nebudeme věnovat designu obalů, ale výrobě a designu některých nových typů uzávěrů. Uzávěr sice přímo obalem není, ale bez tohoto pomocného prvku by řada obalů svou funkci vůbec plnit bnemohla. Z novinek minulého měsíce mě zaujaly hned tři řešení od různých výrobců.

Společnost Virospack se soustřeďuje často i na vývoj řešení na míru zákazníka. Nejinak tomu bylo i v případě uzávěru  na revitalizační Duo sérum na bázi arganového oleje od společnosti Galenic. 30ml falkon má uzávěr ve spojení s přesným dávkováním produktu. Inovativní kapátkový systém ve spojení s vzduchotěsným hygienickým uzávěrem poskytuje spotřebitelkám přesnost i komfort.

A znovu segment kosmetiky a farmacie

Probiotický odborník Yun Probiotherapy začal používat nový typ dávkovače ve spojení s uzávěrem od společnosti RPC Group. Díky unikátní konstrukci je dávkovač typu airless naprosto přesný a spolehlivý. Systémy airless Magic Star jsou vhodné pro produkty mnoha různých viskozit, což ocení především výrobci farmaceutických a kosmetických produktů. Modulární dvoudílná konstrukce s dávkovací hlavou umožňuje snadné naplnění a umožňuje každému balení se přizpůsobit specifickým požadavků.

Povedená variace obalového řešení na zdravé mlsání

I společnost Superfos, která na trh uvedla uzávěr SuperLock®, který je vhodný např. na potravinové kelímky,  je ze skupiny RPC Group. Originální koncept ve spojení s IML (In mould label) etiketou využívá společnost Ranobo, tedy belgický velkoobchod s ořechy, tropickým ovocem a sušenkami z rýže. Robusní šroubovací uzávěr, který přesně zapadá do drážek v těle kelímku, je vhodný pro mnohonásobné opětovné použití, tedy tak, jak to vyžaduje konečný spotřebitel.