Společnosti Igepa, jako distributor, a Mondi, coby výrobce papíru, uspořádaly na začátku května webinář věnovaný papíru MAESTRO supreme. Vysílalo se živě ze showroomu Igepa v Praze.

 

Nejprve se nechal papír MAESTRO supreme, vlajková loď řady MAESTRO, otestovat v tiskárnách s různým zaměřením. Tiskárny byly požádány, aby na tento papír digitálně vytiskly zajímavé polygrafické výrobky, se kterými se setkávají ve své praxi a vyzkoušely zajímavé způsoby zušlechtění a dokončení. O své zkušenosti se pak s účastníky webináře podělili zástupci tiskáren buď v přímém vstupu nebo prostřednictvím předtočeného videa přímo z výroby. Včas zaregistrovaným účastníkům byly vzorky z testování poslány předem poštou, aby je měli u sebe při živém vysílání a mohli si tak výsledky osahat a prohlédnout na vlastní oči.

 

Co nejvíce zaznívalo od účastníků:

✔ Papír MAESTRO supreme působí velmi příjemně, až luxusně. Je krásně bílý, hladký a na omak velmi příjemný. Hodí se pro produkty s vyšší přidanou hodnotou.

 ✔ Krásné barevné podání, vhodné třeba i pro fotografie, navíc s příjemným haptickým vjemem.

 ✔ MAESTRO supreme velmi dobře přijímá toner, aniž by barva praskala. Tisk je vyrovnaný jak v ploše, tak i v detailu. Při ohybu nebo lomu barva nevypadává. A to i bez použití laminace nebo další povrchové úpravy.

✔ Při rylování se papír chová velmi klidně, netřepí se vlákna a ryl je krásně čistý i bez laminace. 

 ✔ Velmi dobře funguje zlacení, resp. nanášení metalické fólie a to i na velké plochy.

 ✔ Polygrafický trh zažívá trochu odklon od klasických "kříd", nenatíraný papír tak působí příjemně a vyvolává pocit ekologického produktu.

 

A kdo na  semináři testoval vzorky?

Moravapress – tisk na HP Indigo, klasický výřez i laserový výsek

Tiskárna K&B Most – tisk na Konica Minolta, zlacení, ořez a výsek na výsekové formě

Akční tisk – malosériová výroba krabiček, skládaný leták

Ofset Valeš – digitální tisk suchým tonerem - vizitky, pozvánky, svatební oznámení

Powerprint – malosériová knižní produkce - obálky knih, vazba až do V8 bez laminace

INDIGOPRINT – tisk metalickým tonerem, nanášení metalické fólie, laserové vypalování 

 

Kdo by se chtěl alespoň dodatečně podívat (bohužel ale  teď již bez reálných vzorků :-) na přenos semináře, odkaz je zde