Partnerství se společností Carbios a výsledné inovace jsou součástí úsilí společnosti Nestlé jak u potravinářských obalů zvládnout přechod od primárních plastů k recyklovaným. Nová řešení tohoto typu významně pomáhají urychlit vývoj inovativních udržitelných řešení obalů. Současně společnosti představily pro praxi naprosto unikátní řešení umožňuje výrobu recyklovaného PET z jakéhokoli typu PET plastu bez ohledu na barvu nebo složitost.

 

Společnost Nestlé  nedávno představila dvě nové inovace nápojových lahví na přírodní minerální vodu Vittel®. Tyto inovace obsahují nejenom recyklované plasty, ale i jejich množství je zde výrazně redukováno.  V současnosti známý potravinářský gigant presentoval další prgresivní technologii v oblasti výroby obalů.

 

Enzymy k rozkladu PET

Technologie Carbios používá enzymy z přirozeně se vyskytujících mikroorganismů. Ty se následně využívají k rozložení PET plastu na jeho základní části. Následuje výroba regranulátu, který má podobné vlastnosti jako virgin polymer.  

 

Žádný PET není problém

Průlomový proces je jedinečný v tom, že umožňuje výrobu recyklovaného PET z jakéhokoli typu PET plastu, bez ohledu na barvu nebo složitost. To umožňuje recyklaci vícedruhových PET plastů, a to i těch, které by jinak šly do odpadu nebo by byly spalovány. Prostě ukázkový případ cirkulárního hospodaření.