Citronovou limonádu 7 UP bez kofeinu asi není potřeba nějak zvláště představovat. Jendá se o oblíbený nápoj již řadu desítek let nejenom u nás, ale na celém světě. Podobně jako i další společnosti, se výrobce vydal na cestu udržitelnosti i v případě inovovaného obalu. V současnosti je nově presentován oblíbený nápoj v čiré láhvi z recyklovaného PET.

 

Frucor Suntory nově představil důležitý milník ve vývoji obalů. Nová láhev se vyznačuje odstraněním charakteristické barvy z plastu. To vede při koupi nápoje 7UP  k usnadnění rozpoznatelnosti láhve. Zodpovědný zákazník na první pohled je schopen vybrat svůj oblíbený nápoje v udržitelné láhvi vyrobené ze 100% recyklovaného plastu.

 

Čirý plast usnadňuje recyklaci

„Ačkoli jsou i barevné plastové lahve recyklovatelné, jejich nahrazení čirým plastem pomůže ještě více usnadnit recyklovatelnost,“ vysvětluje vedoucí udržitelnosti Ben Walkley.

Ben dále říká, že odstranění barvy z řady lahví 7Up je prvním z mnoha milníků programu odstraňování barev společnosti Frucor Suntory, který začal v loňském roce.

 

Grafickým designem k lepší rozpoznatelnosti

"Přechod 7Up na čirý recyklovatelný plast je velká výhra - ale určitě nespíme na vavřínech!" Náš tým pro výzkum, vývoj a inovace ve spolupráci se společností Suntory neustále zkoumá alternativy a vylepšení obalů. “ V souladu s globální značkou 7Up např. došlo i ke změně názvu 7Up Light na 7Up Free – což lépe indikuje absenci cukru.

A aby zákazníci mohli rychle a snadno identifikovat nápoj 7Up jako limonádový nápoj, má víčko zelenou barvu a nová poutavá kresba štítku zahrnuje přidání citronového a limetkového klínu. 7Up a 7Up Free v čirém plastu je možné zakoupit ve většině supermarketů a prodejen nápojů.