Smurfit Kappa Bag-in-Box představil v těchto dnech nový typ kompaktní folie se sníženou tloušťkou, která má využitelnost především v obalech BIB (Bag In Box).  Folie E Compact 60 se vyznačuje kombinací snížení spotřeby plastu při zachování kvalitativních parametrů.

 

Zavedením nového typu ultralehké 60 mikronové fólie EVOH (E Compact 60) se stává v podstatě dalším krokem směrem k cirkulární ekonomice a to především díky snížení spotřeby množství plastu použitého na výrobu sáčků s ventilem, které tvoří vnitřek BIB obalu.

 

E Compact 60

Proces vývoje této folie trval více než rok a než byl konečně schválen

ke svému použití musel projít velmi přísnými kvalifikačními kritérii. Výsledkem jsou, v porovnání s průměrnými dodávkami na trhu, výborné a průměrově dokonce i lepší mechanické a bariérové ​​vlastnosti.

Nové řešení je založeno na nových způsobech technologického zpracování PE granulátu. Folie jsou pak odolnější a umožňují výrobu udržitelnějších obalů bez jakýchkoli kompromisů v oblasti produktivity.  Díky inovačnímu procesu zpracování společnost Smurfit Kappa dosáhla 16% snížení hmotnosti sáčku (bag)

a při produkci emitovala o 12% méně emisí CO2 (odhad je pro 3l sáček s uzavíracím ventilem Vitop® Compact).

 

Udržitelná folie i ventil

Thierry Minaud, generální ředitel společnosti Smurfit Kappa Bag-in-Box, k vývoji uvedl:

„Bag-in-Box® je ekologické řešení obsahující méně plastu než podobné srovnatelné typy balení. Neustále pracujeme na našich materiálech a technologiích pro výrobu našich

obalů, aby byly co nejudržitelnější. Smurfit Kappa Bag-in-Box během posledních 15 let dosáhl 15% snížení tloušťky folií.

K udržitelnosti ve výrobě přispívají i inovační procesy při výrobě ventilů Vitop® Compact, kde za toto období došlo k eliminaci 2,7 tuny plastu

na 1 milion sáčků. Redukce materiálů jde dále ruku v ruce i s dalšími benefity, především v oblasti logistiky (snížení energií, méně nákladních vozidel, nižší emise CO2, méně odpadu, méně úložného prostoru atd.)“