Parné léto a melouny patří k sobě. Nicméně, rádi bychom, aby ty melouny patřily i k nám. Ceny jsou již povětšinou příznivé odrážejí cenovou hladinu sezóny těchto vodnatých plodů. Jejich kulatý tvar se brání rozumnému uchopení a přepravě k přehřátému konzumentovi. Šikovně navržený výlisek z mírně poddajného, ale na pevnost v tahu dostatečně vybaveného polymeru problém uchopení a manipulace snadno vyřeší.

melounVe stylu Hi-Cone či bikin

Úsporné minimalistické balení melounů může u někoho vyvolat spojení s minimalistickým skupinovým balením plechovek Hi-Cone u jiného může vyvolat asociaci s úspornými plavkami – bikinami. Menšími, než nejmenšími plavkami pojmenovanými na počest atolu Bikini.

Bikini

Atol Bikini je v současnosti neobydlený atol v Tichém oceánu, který je součástí Marshallových ostrovů. Tvoří ho 36 ostrovů, které obklopují lagunu o ploše 591,1 km2. Celková plocha všech ostrovů je 6 km2. Ostrov byl znám jako americká jaderná střelnice a byly po něm pojmenovány i dvojdílné plavky – Bikiny. Atol je neobydlený, protože jeho obyvatelé museli být kvůli zamoření radioaktivitou přesídleni. Vzhledem k množství vraků válečných lodí na dně laguny je oblast vyhledávanou potápěčskou lokalitou. V letech 1946–1958 zde bylo provedeno 23 zkušebních jaderných výbuchů.