I letošní pátý ročník soutěže Recreate Packaging, který se koná s dvouletou periodicitou představil zajímavá a hlavně originální řešení, s mnohostranným využitím. Letošním tématem byl Cirkulární design. Vítězné obaly byly zhotoveny ze špičkových substrátů Stora Enso.

 

Tématem letošní soutěže byl „Design Circular“. Soutěžící tedy dostali za úkol vytvořit novou generaci obnovitelných a cirkulárních obalů. Realizace řešení a vývoje tedy spočívala především v práci s materiálem, ať již v podobě alternativních řešení nebo alespoň optimalizace. Na všech řešení byla vidět snaha nahradit fosilní materiály materiály obnovitelnými. Dalšími řešeným i tématy bylo snížení množství odpadu a především umožnění snadnější a efektivnější recyklaci.

 

Špičkové materiály Stora Enso

Soutěžícím dodal materiály známý materiálový producent, gigant Stora Enso, který patří ke kvalitativní špičce ve svém oboru a navíc při vývoji i výrobě materiálů vychází z požadavků dnes ve všech pádech skloňované udržitelnosti. K použitým materiálům patřila především hnědá kraftová lepenka CKB Nude, hnědá Natura Life, potravinová Cupforma Natura či kartonové desky Tambrite / Tamfold.

 

Tři vítězové z 21 zemí světa

V letošní soutěži přihlásili své exponáty designéři z 21 různých zemí z celého světa. Ze všech exponátů Angažovanost, inovace, kvalita a kreativita – i tak se dají shrnout společné rysy obalů, ze kterých porota vybrala tři nejlepší.  

Vítězné obaly s podrobnými popisy lze shlédnout i zde.