Soutěž Pentawards patří k renomovaným soutěžím, především s akcentem na nápojové obaly. Ani zatím v posledním ročníku soutěž nezklamala a zajímavé designy byly po právu oceněny. K nejvyšším oceněním patří diamantové, platinové, zlaté, stříbrné a bronzové.

 

Soutěž Pentawards je na trhu již od roku 2007 a od té doby si získala velké celosvětové renomé. I když je zde řada kategorií, k designově nejvýraznějším patří kategorie Nápoje. Zajímavý vítězný koncept v této kategorii byl z podkategorie Koktejly.

 

Koktejly v konzervách

Zajímavým konceptem, který dosáhla na platinovou cenu je sada konzerv na různé příchutě koktejlů či chuťovek ke konzumaci. Realizátor tohoto nápadu je společnost Williams Premium Canned Cocktails z Nizozemí. Designově obaly navrhlo kreativní studio Creative Direction: Offff studio. Nápad na konzervované koktejly vznikl již před nějakou dobou, ale teprve po několika pokusech a omylech se ho podařilo realizovat! Díky možnosti online objednávky, si může zákazník vychutnat svůj oblíbený nápoj doma. Různé typy klasických koktejlů jsou namíchané naprosto dokonale, vše, co zákazník musí udělat, je nalít ingredience do sklenice a je hotovo. Zajímavým balením je v tomto případě typ klasických konzerv, které jsou odlišeny jen etiketou.