Je čas odhalit vítěze WorldStar 2023, nejprestižnějšího globálního programu ocenění obalů, organizovaného od roku 1970. V letošním ročníku bylo přihlášeno rekordní množství obalových řešení. Dorazilo 488 přihlášek různorodých obalových řešení a to z 44 zemí celého světa.

 

Proces hodnocení WorldStar probíhal ve dvou kolech a online porota se skládala z 48 mezinárodních  porotců zastupujících 44 členů WPO z celého světa. Každý z nich hodnotil každé obalové řešení celé hodiny a to v průběhu 14 dnů a nakonec se virtuálně sešli během posledního listopadového týdne, kde se diskutovalo o výběru oceněných. Vítězové WorldStar Packaging Awards 2023 byli právě vyhlášeni a zveřejněni na www.worldstar.org.

 

V Česku získala ocenění WorldStar Packaging Awards 2023 tato obalová řešení:

 • All-In-Fix od společnosti Smurfit Kappa;
 • Univerzální fixace dobíjecích zařízení od společnosti Servisbal Obaly;
 • Extra Skin balení pro Tremonito a další výrobky od společnosti Třemošenská uzenina;
 • Multipack Míša od společnosti Cardbox Packaging;
 • Univerzální fixace skel a skleněných dveří do chladicích zařízení od společnosti Servisbal Obaly;
 • Transformer od společnosti Smurfit Kappa;
 • I like TO move it! od společnosti Smurift Kappa;
 • Obalové řešení "Simple Loading" od společnosti Unipap;
 • VAFO WET Private Label Box od společnosti Logik.

 

Na Slovensku získala ocenění WorldStar Packaging Awards 2023 tato obalová řešení:

 • Monostrukturový bariérový PE laminát od společnosti Chemosvit Folie;
 • Dárčekový súbor Vianočných čajov od společnosti Grafobal;

 

VŠEM OCENĚNÝM GRATULUJEME! 

 

World Packaging Organisation také s potěšením oznamuje, že nadcházející Slavnostní udílení cen WordStar za rok 2023 se fyzicky uskuteční 6. května 2023 v Düsseldorfu (Německo) během veletrhu Interpack. Vítězové ve speciálních kategoriích – President’s Award, Sustainability Award, Marketing Award a Packaging that Saves Food Award – budou také vyhlášeni během WorldStar Ceremony.

 

WORLDSTAR AWARDS

WorldStar Awards je mezinárdní cena udělovaná za excelenci v oblasti obalového designu a technologií. WorldStar je vyhlašována od roku 1964 a je organizována společností World Packaging Organisation (WPO). Cenu mohou získat výrobci a producenti obalů, kteří splňují přísná kritéria kvality a inovace a jejichž výrobky byly úspěšně testovány v mezinárodních soutěžích obalového designu. WorldStar je považována za jednu z nejprestižnějších cen v oboru obalového designu a je udělována jako uznání pro ty, kteří přispívají k rozvoji a inovaci v oblasti obalů

 

OBAL ROKU

Obal roku je soutěž pořádaná za účelem ocenění nejlepších a nejinovativnějších obalů vyvinutých během roku. Soutěž se koná v mnoha zemích po celém světě a je organizována různými společnostmi a organizacemi. Cílem soutěže je ocenit inovativní přístupy k designu obalů a podpořit rozvoj obalového průmyslu. Zástupci obalové komunity mohou přihlásit své výrobky do soutěže a porota složená z odborníků na obalový design posoudí jejich kvalitu a inovativnost. Vítězové soutěže Obal roku jsou oceněni a jejich obaly se stávají příkladem pro ostatní v oboru.