Pravidelně každým rokem pořádá americký koncern Du Pont soutěž obalové techniky. Nejinak tomu bylo i v letošním roce. Stejně jako v minulých letech se hodnotily návrhy a obalové inovace, které přináší uživatelské či celospolečenské benefity nejenom z hlediska estetických kritérií, ale i enviromentálnosti či ekonomiky.

Společnost DuPont (NYSE: DD) je na trhu již od roku 1802. Společnost je jedním z největších světových koncernů  v oblasti chemické výroby, zejména výroby a zpracování polymerů. Světovou proslulost získaly firmě patenty na materiály jako Nylon, Teflon, Lycra, Kevlar a mnohé další. Vedle vlastního špičkového R&D, společnost spolupracuje i se svými zákazníky, vládními i nevládními organizacemi a řeší i globální problémy, jejichž cílem je poskytování dostatku zdravých potravin, snižování závislosti na fosilních či ochrana životního prostředí.

29. ročník měl, co hodnotit

Mezinárodní soutěž DUPONT PACKAGING INNOVATION AWARD vyznamenává inovace v oblasti designu obalů, materiálů, technologií a procesů. V letošním 29. ročníku nezávislý tým odborníků zabývající se balením vyhodnocoval téměř 150 produktů z 24 zemí.

Hodnotily se obaly, materiály i technologie

Soutěž přísně posuzuje kvalitu i nové benefity všech přihlášených exponátů z obalového průmyslu. Mezi letošními vítězi lze najít témata jako obalová řešení pro skladování nových potravin, kvašení potravinářských výrobků či obaly s přidanou hodnotou na prvotřídní kosmetické výrobky atd. Nechybí ani nové typy obalových materiálů pro třetí tisíciletí atd.

 

Pokud si chcete prohlédnout všechny ohodnocené exponáty i s jejich popisy, klikněte zde.