Na Fespa 2017 společnost swissQprint představila dvě nové velkoformátové tiskárny - Impala LED a Nyala LED. S mechanicky zdokonaleným základem fungují tyto nové modely s ještě větší přesností než jejich předchůdci. LED vytvrzování s širokou možností použití je výkonné i šetrné k životnímu prostředí.

Nové LED technologie se vyznačují zvýšením přesnosti. LED vytvrzování výrazně snižuje i spotřebu energie. Díky nižšímu nárůstu tepla se rozšiřuje řada materiálů, na které lze tisknout ve vysoké kvalitě. Systém lampy je bezúdržbový.

Tisk bez válce na roli

Impala LED a Nyala LED jsou součástí plochých (flatbed) tiskáren, existují u nich i možnosti případného rozšíření, např. tisk z role na roli. Nové ovládací prvky zajišťují ještě přesnější výsledky měření a tím i dokonalý tisk. Toto kombinace spolu s chladným LED vytvrzením zajišťuje možnost zpracování i tepelně citlivých válcových médií.

Navzdory nové technologii není potřeba drahého speciálního LED inkoustu, protože UV inkousty swissQprint se vytvrzují jak v prostředí s rtuťovými výbojkami, tak i pod novým systémem LED. V druhém případě výstupní software automaticky upravuje výstupní výkon UV materiálu a rychlost tisku. To také pomáhá uživatelům dosáhnout trvale optimálních výsledků vytvrzování.

Vysoká kvalita environmentálního řešení

Impala LED a Nyala LED pracují s konstantní vysokou úrovní kvality po celou dobu jejich životnosti, šetří nejenom energii, ale zároveň nevytvářejí ani žádný odpad z ozonu či rtuti. Impala LED a Nyala LED jsou nyní k dispozici prostřednictvím distribuční sítě swissQprint v přibližně 40 zemích.