Obalových systémů na principu stavebnice, které se obejdou bez složité montáže, je na trhu řada. Většinou ale nejsou určeny pro vysoké zatížení a složitější, například letecký transport. I v této kategorii však inovace pokročily, a tak je možné i robustní transportní bednu jednoduše skládat nebo jí použít opakovaně. Tento patentovaný systém se jmenuje EasyBox a vyrábí ho společnost Velimpex.

Plug-in princip

Je vždy oříšek přepravit bezpečně něco velkého a těžkého tak, aby výsledný obal nezabral půlku přepravního prostoru například letadla. EasyBox, navržený stejnojmennou rakouskou společností, dokáže i ve světě velkých a těžkých věcí balit jednoduše a skladně pomocí stavebnice. Je založený na plug-in systému, jehož sestavení nebo případná demontáž nezabere víc, než pár minut a to bez použití nářadí. Přepravovaný produkt tak není ohrožen nástroji při balení. Navíc lze tuto přepravní bednu použít opakovaně, ve složené podobě zabere přibližně pouhou pětinu své původní velikosti. EasyBox je vyráběn v malých i velkých sériích, lze však vyrobit i pouze jeden kus specifických rozměrů a vlastností.

Dřevěná bedna, která není dřevěným obalovým materiálem (DOM)

EasyBoxy cestují úspěšně po celém světě. Ať už letadlem, na moři nebo po souši cestují bez potřeby certifikátů, jelikož princip výroby má non-wood charakter ve smyslu fytosanitárních požadavků. K výrobě se nepoužívá nezpracované dřevo. Výhradním výrobcem a dodavatelem EasyBoxů v České republice je společnost Velimpex.