Pokud chce producent oslovit věkově velmi nízkou cílovou skupinu, tzn. naši nejmladší populaci, obvykle musí oslovovat designem nejenom dítě, ale musí nabídnout i přesvědčivý benefit jeho rodiči. Přesvědčivé mohou být nutriční hodnoty, přírodní produkty nebo i ekologický obal. A to je případ i nového typu sáčku Freche Freunde.

Společnost Erdbär ve své řadě Freche Freunde produktů nabízí řadu přírodních a zdravých směsí ovoce a zeleniny bez jakýchkoli dalších přídavných chemických látek, cukru a dalších aditiv. Eko cestou se rozhodla společnost jít i při výběru nového typu balení.

GualapackGroup – klíčový hráč ve výrobě sáčků i technologie

Na  Freche Freunde produkty si potravinářský producent vybral obal od společnosti GualapackGroup. Tato společnost patří ke globálním hráčům na poli výroby sáčků, plnění a souvisejících technologií. Výrobce má v současnosti 4 výrobní závody v Evropě a 6 mimo Evropu (především oba americké kontinenty a oblast Dálného Východu).

PE na bázi bio obsahuje cukrovou třtinu

Stojací sáček (doypack) na ovoce je vyroben z vícevrstvého laminátu, kde PE  na bio základu obsahuje obnovitelné zdroje, jako je např. cukrová třtina. Pro společnost byl vývoj nového typu eco- friendly obalu nazvaného LamiNEXT skutečnou výzvou ve vývoji i výrobě.