Známý producent materiálů Stora Enso designoval speciální typy ECO RFID pro maloobchodní průmysl. Nejnověji se lze s udržitelnými tagy setkat u norského módního prodejce, Gina Tricot, který je využívá jak v kamenných obchodech, tak i v rámci online prodeje.

 

ECO RFID lze využít v podobě samolepek či závěsných štítků. Velkou výhodou je nízký dopad na životní prostředí, protože je možné brát je jako alternativu k plastovým tagům.

 

Enviromentálně příznivější náhrada

Spolupráce Stora Enso a Gina Tricot začala v roce 2019 spolu s přední společností poskytující služby v oblasti značení Nilörn. Ta má bohaté zkušenosti s navrhováním cenovek, včetně RFID. Integrované řešení s ECO RFID umožnilo společnosti Gina Tricot snížit 35% emisí CO2 souvisejících s RFID značením.  K tomuto výraznému snížení došlo nahrazením plastových produktů papírovými chytrými etiketami.

 

Udržitelný ECO RFID

Patentovaná technologie ECO byla vyvinuta společností Stora Enso s ohledem na potřeby maloobchodníků s ekologickým zaměřením. Kromě důrazu na udržitelnost, je dalším benefitem produktu i konkurenceschopná cena v kombinaci s dobrou technickou funkčností. RFID zároveň umožňuje vylepšení kontroly zásob, což je velmi důležité zejména v rámci vysoce konkurenčního módního trhu.