Společnost QIAGEN nedávno uvedla soupravu syndromických testovacích kazet pro systém QIAstat-Dx Analyzer System, který dokáže identifikovat koronavirus SARS-CoV-2 během jedné hodiny.

Nová platforma pro testování syndromu QIAstat-Dx, navržená pro použití v nemocnicích, klinikách a laboratořích, přichází ve formě kompaktního, modulárního stolního zařízení, do kterého se vkládají vícekomorové kazety obsahující testovací vzorky pro analýzu.

Čínský virus je podnětem zvýšení výroby obalů

Skupina Mondi, u nás známá zejména jako výrobce obalů na bázi papíru je výrobcem i plastových flexibilních obalů. Závod Mondi v Korneuburgu v Rakousku zvyšuje výrobu a dodává laminované flexibilní obaly pro novou testovací kazetu SARS-CoV-2 od QIAGEN.

  Akcent na bariérové vlastnosti

Bílé, nepotištěné, vícevrstvé laminované sáčky se skládají z konstrukce polyester / hliník / polyetylén (PET / ALU / PE), která poskytuje nezbytnou ochranu před světlem a vlhkostí, takže testovací soupravy nejsou před použitím ohroženy.

„Úzce jsme spolupracovali s QIAGEN, abychom pochopili, jak nejlépe zajistit bezpečné balení testovacích souprav. Nyní jsme připraveni rozšířit výrobu tohoto produktu a splnit nové požadavky, “říká Emilio Vidri, obchodní ředitel pro Evropu, Mondi Consumer Flexibles.