OBAL RKU - jediná soutěž na českém a slovenském trhu, ve které nejlepší obal vybírá odborná porota. Výstava všech finalistů soutěže v prostorách Mezinárodního centra pro současné umění MeetFactory ve dnech 21. a 22. 6. 2016.

 Finalisté OBAL ROKU 2016 kategorie FARMACEUTICKÉ VÝROBKY

Pangamin Klasik (doypack sáček)
Přihlašovatel: Rapeto a.s.

  Pangamin je tradiční český výrobek z pivovarských kvasnic ve formě tablet. Nový obal, stojací sáček (doypack, stand-up pouch) se zipem umožňuje jeho opakované neprodyšné uzavírání a spolu s bariérovými vlastnostmi fólie zaručuje vysokou úroveň ochrany tablet. Je praktický pro každodenní užívání produktu, bez nutnosti obsah přesýpat jinam. Obal má čočkové dno, díky kterému dobře stojí a nepadá, což ocení spotřebitel, a zároveň umožňuje jeho dobré umístění v místě prodeje.

Celá grafika je nová, včetně loga, a respektuje fakt, že si spotřebitel svůj Pangamin vybírá podle barvy. Každý druh má jinou barvu obalu, což vychází z tradice výrobku a zažitých spotřebitelských zvyklostí.

 

Finalisté OBAL ROKU 2016 kategorie KOSMETIKA

 

LUXUSLASHES Dárková taštička na nalepovací řasy

Přihlašovatel: TOP TISK obaly s.r.o.

Cílem bylo vytvořit taštičku, která bude vypadat hezky a bude se jednoduše skládat. Klient si dodal vzorek, jak by obal měl vypadat, po úpravě konstrukce vznikla taštička ve tvaru pyramidy. Boční strany se jednoduše složí díky prolomení a vrchní klopa se zahne dovnitř krabičky. Pro finální kompletaci se krabička zaváže mašlí. Po rozvázání mašle se krabička samovolně rozevře.

 

Hygienické vreckovky – Fotoalbum

Přihlašovatel: GRAFOBAL, akciová spoločnosť

Nová konštrukcia obalu vznikla pridaním vrchnej perforovanej klopy, ktorá slúži počas spotrebúvania produktu, ako rámček pre fotografiu. Po spotrebovaní utierok sa klopa v mieste perforácie odtrhne a fotorámček slúži ďalej svojmu účelu. Pre opakované prilepenie a odlepenie klopy slúži „trvalo lepivé tavné lepidlo“, ktoré sa dá z fotoalbumu bez problémov odstrániť.

Pre oslovenie rôznych cieľových skupín je fotoalbum vyhotovený v troch variantoch: v modrej

farbe, v staroružovej farbe a pre deti s omaľovankou, ktorú si môžu kreatívne dotvoriť. Fotografia v rámiku, prípadne vlastná kresba produkt personalizuje a vzniknutá emočná väzba k značke významne zvyšuje pravdepodobnosť opakovaného nákupu. Technológia: 4 farby + disperzný lak/hybridný lak, reliéfna razba, výsek, okienkovanie, lepenie.


Slavnostní předávání ocenění proběhne 3. listopadu 2016. Ceremoniál se uskuteční během Obalového kongresu Syba organizovaného souběžně s největší středoevropskou logistickou konferencí SpeedChain.