Naprosto průlomovou udržitelnou novinku představil, úspěšný maloobchodní řetězec z jižního Německa, společnost Feneberg Lebensmittel GmbH. Obalový koncept pochází od společnosti Schur Flexibles, jehož folie MonoFlow ve spojení s novým konceptem balení, pomohl společnosti Feneberg dosáhnout významných úspor materiálu.

 

Fenebreg nově používá inovativní řešení obalů od společnosti Schur Flexibles pro balení mletého masa. Folie MonoFlow je plně recyklovatelná a udržitelná. Výsledky výměny typu balení (původní balení tray podložka a folie) jsou opravdu působivé: přechodem na nový typ obalu typu flow pack se podařilo ušetřit 70% plastu!

 

Folie excelentních vlastností

MonoFlow PXC je vysoce transparentní, plně recyklovatelný bariérový PP flow-wrap film. Je ideální pro citlivé výrobky, jako je čerstvé maso, ale je vhodný také pro sýry nebo čerstvé těstoviny. Konečné balení se vyznačuje nižší hmotností a sníženým použitím plastu, to vše se zachováním všech původních vlastností obalu (především bariéry proti kyslíku a vodní páře). Výhodou jsou i možnosti zpracování, lze je využívat u stávajících typů balících linek.  Folie je i velmi dobře potiskovatelná, takže lze i pomocí flexotisku, hlubotisku nebo digitálního tisku zajistit poutavou prezentaci v místě prodeje.

 

German Packaging Award za udržitelnost

Balení mletého masa do pro tuto komoditu ne příliš tradičního typu obalu ve spojení s naprosto unikátní úsporou materiálu zaujalo i porotu German Packaging Award 2020. Není tedy divu, že komplexní koncept MonoFlow PXC získal prestižní ocenění v kategorii udržitelnosti.