Pojem Průmysl 4.0 se nejenom skloňuje ve všech pádech snad ve všech médiích, ale tímto pojmem 21. století již skutečně i reálně žije. Ve století, které je zaměřeno na pokročilá chytrá řešení především z hlediska technologií, automatizace a robotizace, nechybí ani soutěže, které oceňují výrobky právě podle kritérií INDUSTRY 4.0.

V Baden-Württemberg byla oceňována pokročilá řešení různých typů, které splňují přísná kritéria pojmu Průmysl 4.0.  V rámci "100 Centres of Industry 4.0 Excellence in Baden-Württemberg" dostaly toto ocenění i chytré štítky společnosti Arburg.

Arburg dobu Indistry 4. 0 nezaspal

Státní tajemník pro hospodářské záležitosti Katrin Schütz na zámku Neues Schloss ve Stuttgartu, kde byla ocenění v rámci slavnostního ceremoniálu předávána, poukázal na Arburg jako dokonalý příklad společnosti, která se díky svému inovačnímu vývoji a své 30leté zkušenosti s IT dostala mezi významné průkopníky při realizaci "Industry 4.0".

Smart tag

Inteligentní štítek (tag) zavazadel, který je vyráběn procesem vstřikování, používá samostatný čip NFC. Centrálním prvkem je integrace s vlastním hostitelským počítačovým systémem ALS společnosti Arburg. Tam se zaznamenávají veškeré údaje o produktu, procesu a kvalitě, které se přenáší na webový server. Data pro každou součást/produkt/zavazadlo lze kdykoli a po mnoha letech vyhledávat a sledovat. Digitální propojení prostřednictvím hostitelského počítačového systému podporuje transparentnost a konzistenci a usnadňuje optimální využití celé výrobní kapacity, zejména v případě menších objemů jednotek a častých změn produktu.