Koncem června se v Moskvě konal již 22. ročník veletrhu Rosupack, který patří ve své kategorii k největším veletrhům na východoevropském trhu. Letošního ročníku se zúčastnilo cca 500 firem z 33 států světa a navštívilo ho téměř 20 000 návštěvníků z 53 zemí světa, včetně 78 regionů Ruska. Na výstavišti nechyběl ani výrobní gigant, společnost Mondi Group.

Společnost Mondi patří k předním výrobcům jak z hlediska prvovýroby (výroba papíru), tak i z hlediska obalů. Řadu výrobních závodů má především v Evropě (včetně ČR), Jižní Africe a v Rusku, kde patří k největším producentům.

Virtuální realita – Najdeš 11 produktů, které běžně používáš?

Na Rosupack 2017 Mondi v hale 4 předvádělo řadu inovativních řešení a nastínilo i mnohé trendy, které se objevují v moderním packagingu. K presentaci svého portfolia Mondi využilo i moderních prostředků, včetně použití virtuální reality.  Návštěvníci se pomocí této moderní technologie mohli např. pokusit najít 11 produktů od Mondi, které se nacházely v moderně vytvořeném bytě.

Možnosti pro pevná balení i sortiment „Flexible“

K nejvýznamnějším produktům z flexibilního portfolia obalů patřil CornerPack, StripePack, ArtPack a PaperPack. Důraz u všech typů balení je kladen na pohodlí s mnoha snadnými řešeními pro otevírání a opětovné uzavírání. Atraktivitu vzhledu dotváří i povrchová úprava materiálu. Nechyběla ani chytrá řešení z oblasti vlnité lepenky či úplné novinky z materiálů, jako byla např. folie na biodegradabilní bázi, rozpustitelná ve vodě. Zájem, jako vždy u tohoto producenta, vzbudily i přepravní typy pytlů. Ideální řešení pro vysoké hygienické standardy představuje Hot Lock Bag®. Průmyslový pytel z kraftových papírů SPLASHBAG má zvýšenou odolnost vůči vlhkosti a je prakticky vodě odolný (water resistent).

 Co vše dalšího Mondi na Rosupacku presentovalo, najdete zde.