Známý veletrh, který se se koná střídavě v Evropě a Americe, se koncem letošního září konal v Bruselu a ti, co se ho zúčastnili, určitě nelitovali. Veletrh byl doslova nabit zajímavostmi a novinkami. Navíc se výstavní plocha ve srovnání s předešlým veletrhem zvětšila a návštěvníci se mohli na stáncích setkat s více než 650 vystavovateli, kteří zaplnili 9 výstavních hal.

LabelExpo je tradičně zaměřen na technologie tisku, tiskárny, etikety, obaly a grafický design v obalovém průmyslu. Na letošním ročníku nechyběly firmy jako HP Indigo, Avery Dennison, Bobst, Codimag, Domino, Durst, EFI, Epson, Esko, Flint Group, FUJIFILM, Gallus, Konica Minolta, Mark Andy, MPS, Nilpeter, Omet, Ritrama, Screen Europe, SPGPrints, Sun Chemical, UPM Raflatac, Xeikon a mnozí další.

Avery Dennison a udržitelný rozvoj

Nejnovější řešení společnosti Avery Dennison je 100% recyklovaný papír certifikovaný dle FSC a vyráběný bez bělení chlorem a současně nabízející podobnou bělost, jasný vzhled a opacitu jako jeho nerecyklované protějšky. Další novinkou byla i presentace nového portfolio ClearIntent ™.

LabelExpo bylo úspěšné i pro Zanders

Zanders je německý výrobce vysoce kvalitních speciálních papírů a desek vyvinutých zejména pro etikety, balení a grafické aplikace. Firma se na veletrhu zaměřila především na prezentaci svých vysoce lesklých papírů Chromolux, které jsou primárně určeny pro výrobce etiket. O materiály Top kvality na LabelExpo projevilo zájem velké množství návštěvníků z řad odborné veřejnosti.