Na počátku října proběhl v Monaku další ročník veletrhu Luxopack, který je ukazatelem pro dražší formy balení určené především pro luxusnější zboží. Vedle designerů a výrobců z celého světa, zde nechybí ani oblast technologií či nabídka luxusních materiálů. Na Grimaldi Forum v hale VA11 (Hall Verrière) se presentovala i společnost Favini, která zde představila nový typ superluxusního materiálu.

Společnost Favini je předním světovým výrobcem grafických specialit  na bázi přírodních vláken (celulóza, řasy atd.), které se využívají v oblasti balení luxusního a módního průmyslu. Favini je však i zároveň jeden ze světových lídrů z oblasti tvorby inovativních grafických specialit pro oblast packaging.

Premiéra Majestic Gold Fever

Společnost na veletrhu LuxePack představil nový materiál, který obohatil řadu metalických papírů Majestic. Různá plošná hmotnost papíru Majestic Gold Fever (120, 250, 290 g/m2) rozšiřuje možnosti použití od polygrafické až po obalovou oblast.

Pravé zlato je pravé zlato

Papír je pokrytý skutečným zlatým pigmentem, což mu dodává naprosto unikátní vzhled. Použití nového materiálu je především pro svět luxusní kosmetiky, módy či komunikace (exkluzivní pozvánka apod.).