Společnost Krones patří k předním globálním leaderům v oblasti strojního vybavení nápojového průmyslu. Společnost nechyběla ani na letošním historicky nejúspěšnějším nápojovém veletrhu Drinktec a na výstavišti Neue Messe v Mnichově měla rozhodně, co ukázat. Vedle pokročilých technologií kompletních výrobních linek i systémová řešení pro podniky jakýchkoliv velikostí, zaujala návštěvníky i technologie DecoType.

Výrobní program společnosti Krones AG zahrnuje především zařízení na výrobu plastových láhví (včetně výroby z PET regranulátu), přípravu, mytí, kontrolu obalů před stáčením, stáčící a balící stroje, etiketovací stroje a balící i paletizační zařízení.

DecoType nové generace

Kromě výše uvedených technologií Krones na výstavišti presentoval i novou generaci možností přímého tisku DecoType. Zatímco na minulém Drinktec, mohli návštěvníci obdivovat později dokonce i oceněný prototyp, nyní mohli vidět řadu vylepšení, které posílily jak výkon, tak kvalitu. Používaná nově vyvinutá tisková barva, kterou lze vedle klasického tisku vytvářet částečně i 3D efekty, splňuje požadavky na hygienu a recyklaci.

Rozšířené možnosti tisku

DecoType Select tiskne na řadu speciálních a válcových obalů z PET, HDPE a skla, v současnosti se připravuje alternativa pro PP.  Ink jet technologie pracuje systémem "drop-on-demand". Při tisku je standardně využíván barvový prostor CMYK barev, na přání klienta je však možné ho rozšířit i na hexachromatický model.